Давайте поговоримо про легку втрату слуху та слухові апарати: чи потрібно вам їх носити?
По-перше, термін легка, не значить, що ефект від неї може бути легким. І це не означає, що наслідки також можуть бути легкими.

Чи означає це, що відповідь тільки “Так”? Варто зупинитися докладніше на втраті слуху та розбірливості мови.

1) Розглянемо два випадки, перший, назвемо його випадок 1, людина з легкою втратою слуху.
Чоловік сказав, що в нього виявилися труднощі у спілкуванні лише з двома конкретними людьми, які, вірогідно, говорили тихо. Але загалом проблем зі спілкуванням у нього не було.

Хоча в людини була легка втрата слуху, її здатність розуміти мову при вимірах була більш-менш у межах норми.
За всіма критеріями, ця людина не страждала впливом втрати слуху на її життя. Він добре розумів усіх, крім конкретних двох людей.

У цьому випадку, чи принесуть слухові апарати користь?

2) Другий випадок, назвемо його випадок 2, людина, у якого така ж легка втрата слуху, на високих частотах, але він повідомив, що у нього не достає розбірливості мови в групових бесідах та в шумі.

Було очевидно, що людина страждає від впливу втрати слуху на його життя. Грунтуючись на його відповідях, відчувалося, що людина вже почала уникати соціальних заходів.

Ми вважаємо, що відповідь на запитання ґрунтується на впливі втрати слуху на ваше життя. Якщо ви як випадок 2, то ми повинні будемо сказати, що вам необхідно компенсувати вашу втрату слуху.

Але якщо ви як випадок 1, то, ґрунтуючись на тестах та на вплив втрати слуху на ваше життя, ми б сказали, що вам не потрібні слухові апарати. Однак, вам точно потрібно бути поінформованим про вплив нелікованої втрати слуху у довгостроковій перспективі на когнітивні здібності. Вам також слід уважно стежити за втратою слуху та своєю здатністю спілкуватися.